Çalgı Çengi İkimiz Çalgi Çengi Ikimiz

  • Karşılaştığınız hatayı seçiniz.
Çalgı Çengi İkimiz
  • IMDb 5.8 (1,406 oy)
  • Yapım Yılı 2017
  • Film Dili Türkçe
  • Türü Komedi
  • Yapıldığı Ülke Türkiye
  • Süresi 1 saat 56 dakika
  • Kalitesi 720p

Konusu

Altı yıl önce bulaştıkları mafya tarafından resmi düğün şarkıcılığı görevi icra ettirilen Salih ve Gürkan'ın tehlike ve eğlence dolu maceraları devam ediyor. 'Çalgı Çengi İkimiz' de sevdiği kızla evlenmek için mafyadan ayrılmak isteyen Salih ve kuzeni Gürkan'a bunu gerçekleştirmeleri için tek bir şart sunulur. Gittikleri düğündeki nikah memurunu kaçırmaları emredilen ikilinin başına hiç beklenmedik ve birbirinden ilginç olaylar gelecektir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlar 12 0 0

Sah ismail 3 ay önce

Bu film biraz dizilerinin tadında olmuş. Az biraz hızlı ve cıvık komedi. İlk film köy ekmeği gibi, tadı güzel, bayatlamaz ve doyurur. Bu film ise tost ekmeği gibi, tek gitmez, yavan gelir. Ama her türlü izlenir.

cihantanyeri 3 ay önce

absürd komedi türünde vasatın biraz üstü olmuş o da cemcir/kural hatrına...birkaç yerde mizah dozajı çok yukarıda iken çoğu zaman aşağıya doğru bir seyir izledi yalnız işler güçlerdeki cavit'i kardeş payındaki kartal'ı canlandıran cevval genç müthiş bir deli tiradı atıyor ki,harika

cradlestone03 3 ay önce

Ahmet Kural, Murat Cemcir ve yönetmen Selçuk Aydemir ekibinin işlerinin büyük bir takipçisiyim. İlk Çalgı Çengi filmi ve ikinci Düğün Dernek filmi benim için ortalama olsa da ekibin İşler Güçler, Kardeş Payı ve Düğün Dernek işlerine bayılmıştım. Ama bu film hakkında ne düşüneceğimi bilemiyordum. Bu yüzden hiçbir beklentim olmadan filmi izledim.

"İlk filmden 6 yıl sonra geçen devam filmi, Salih ve Gürkan'ın yaşadıklarına odaklanıyor. Yine düğünlerde çalmaya devam eden bu ikili, mafyadan ayrılma kararı alır. Çünkü Salih, sevdiği kızla evlenme planları kuruyordur ve ikili, mafyada olmaktan sıkılmıştır. Ve mafya, bu ikiliye son bir görev verir. Eğer gittikleri düğün salonundaki nikah memurunu kaçırabilirlerse, mafyadan ayrılabileceklerdir. Fakat bunun sonucunda başlarına bin bir olay gelir..."

Çalgı Çengi İkimiz'in sevdiğim ve sevmediğim yanları var. Sevdiklerimle başlayayım. Belki de filmin en iyi yanı, ortaya koyulan emekti. Çünkü Düğün Dernek 2 filmine bakarsanız, ekip orada biraz tembelleşip yüksek bütçenin arkasına sığınmıştı biraz. Ve şakalar pek istediği tepkiyi vermemişti doğrusu. Bu filmse gerçekten kendi ayakları üzerinde durup ortaya bambaşka bir şeyler çıkarmaya çalışıyor. Bunun da en büyük nedeni, ilk filmden sonra uygulanan ton değişikliği. Çünkü Çalgı Çengi'nin ilk filmine bakarsanız ortada daha amatör ve daha ciddi çekilmiş olan 15+ yaş sınırı olan bir film varken, bu filmse Çalgı Çengi ile Düğün Dernek arasında bir ton yakalayıp filmi daha genel izleyiciye uyarlamaya çalışıyor. Bunun sonucunda film mükemmel olmasa da, filmin çok kötü olmadığına şaşırdım. Ortaya çıkan sonuç, İşler Güçler dizisinin başında gösterilen Çalgı Çengi 2 filmi gibi değil belki ama yine de eğlenceli bir film olmuş diyebilirim.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisi yine döktürmüş. Bunu tahmin edebilirsiniz zaten. İlk filmin 7 yıl önce vizyona girmesinden sonra bu ikilinin karakterlerden kopmamaları çok etkileyiciydi. Bunun dışında filmdeki eski kadroya Kardeş Payı ekibinin eklenmesi de çok iyi olmuş, filme renk katmışlar. Beni filmde en çok şaşırtan kişiyse, nikah memurunu canlandıran Burak Satıbol'du. Saç kesiminden midir bilmem ama Satıbol'u bu filmde neredeyse tanıyamadım. Rolüne çok hakimdi ve bayağı komik bir performans sergiledi filmde.

Şimdi de sevmediğim yanlarına değinelim. Film pat diye başlıyor ve bu giriş o kadar acele oluyor ki, hikayenin içine uzun bir süre giremiyorsunuz. Benim filme adapte olmam neredeyse 25 dakikayı buldu diyebilirim. Film bundan sonra toparlamaya başlasa da hikayeye daha iyi bir giriş yapılabileceğini ve sürenin daha da kısaltılabileceğini düşünüyorum. Bu da başka bir şey; bir komedi filmi için 2 saat çok uzun bir süre. Eğer Çalgı Çengi İkimiz'in süresi aşağı yukarı 100 dakika olsaydı, ortaya daha komik ve daha etkili bir sonuç çıkabilirdi.

Bunun dışında yeni karakterlerin çok arka planda kaldığını düşünüyorum. Her ne kadar yeni ekip filme renk katmış olsa da, karakterleri istediği etkiyi pek yaratamamış. Salih ve Gürkan'ın arkadaşı olduğunu hisseden bakkal, Ayhan Taş'ın canlandırdığı mafya babası gibi örnekler var. Mesela Ayhan Taş'ın karakterine değinelim. Normalde adam mafyanın başında olduğu için oldukça ciddi ve bir komedi filminde olduğu için absürt olması gerekir. Ve her ne kadar bu karakter öyle olsa da istediği etkiyi yaratamamış, hatta gereksiz hissettirmiş. Eğer Ayhan Taş'ın karakteri filmde olmasaydı senaryoda sadece ufak 1-2 şey değişirdi, o kadar. Çoğu karakter de öyle hissettiriyor; sadece süreyi doldurmak için ortaya atılmış olan absürt karakterler gibi.

Kısacası, eğer kafanızı dağıtacak ve belki her sahnesine gülmeyeceğiniz ama izlerken iyi vakit geçirecek bir film arıyorsanız, Çalgı Çengi İkimiz'i sırf bu yüzden bile izleyebilirsiniz. İlk Çalgı Çengi ve ikinci Düğün Dernek filminden daha iyi, ilk Düğün Dernek filmine göre yetersiz buldum. Kafanızı dağıtmak isteyenlere birebir. Ama bunun dışında, eğer izlemezseniz de büyük bir şey kaçırmayacağınızı düşünüyorum. İyi seyirler.

gcb1903 3 ay önce

Herkes bi ekip kurmuş bütün filmleri aynı ekip ile çeker olmuş! Arkadaş herkes de her role uymaz ki değil mi yani niye zorlarsınız başkalarıyla çalışsanız ne olur?
İlk filme yaklaşamamış bile, hem hikaye kötü hem anlatımı vede oyunculuklar da

volkanick 3 ay önce

Bir bölüm kardeş payı izler gibiydim.. Sinema özeni yoktu açıkçası.. Hazır ruzgar varken arkamızda cepleri dolduralım samimiyetsizliği hakimdi.. Yer yer gülmedi değil ama vasat

oms52 7 ay önce

önceliklere bakanlara söylüyorum film gayet komik ve eğlenceli. zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bile. üstelik komedi filmi olmasına rağmen sonunda verdikleri mesaj filmin ismiyle olan ilişkisini de kuvvetlendirince boşa zaman kaybı bir film olmadığını kanıtlar nitelikte.

darkgorgoth 7 ay önce

vasat beklentinin çok çok altında bence olanlar oldu daha güzel geldi bana

qazad 7 ay önce

ilki sessiz sedasız bir başyapıttı ikincisi şatafatlı bir hüsran...

tipolu 7 ay önce

ilki sessiz sedasız bir başyapıttı ikincisi şatafatlı bir hüsran...

sacrifice253 8 ay önce

Hani her hafta garanti 1-2 tane ucuz para için çekilen yerli komedi filmleri olur ya onlardan biridir bu film, rezil sakın izlemeyin. Bir daha da selçuk aydemirin filmlerini asla ve asla sinemada izleyip para kazandırmam bu adama

ahmeta 8 ay önce

Gördüğüm yorumların %90'ı filmi yerden yere vuruyor. Filme gidecek olmakla kötü mü ettim derken filmi izledim ve filmin gayet de güzel olduğunu gördüm. Yaptıkları diğer filmlerin bundan daha iyi olması bu filmin kötü olduğu anlamına gelmez. "Rezalet", "Zaman kaybı", "İzlemeyin sakın" gibi yorumlara bakmadan gidin izleyin. Gişeye yönelik ve kalitesiz film yapıp parasına bakanların olduğu film değil bu, emek verip kaliteli bir iş yapmaya çalışanların (ve başaranların) filmi.

Onur Güneç 8 ay önce

30.000 TL bütçe ile 6 günde çekilmiş ilk filmin samimiyetinden biraz uzak geldi bana.